راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

راهکار افزایش فروش در اینستاگرام چیست؟ خیلی از ماها بعد از آنکه پیج اینستاگرامی راه اندازی می کنیم، به دنبال کسب درآمد از آن هستیم. اما بحث ما در اینجا فقط برای پیج های فروش کالا در اینستاگرام است. زیرا بسیار در این مورد سوال می شود که برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام و یا راه های جذب مشتری از طریق اینستاگرام چه کاری باید انجام دهیم؟ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به طور کامل راه و روش هایی که باعث می شود تا درآمد فروشگاه instagram خود را افزایش دهید، به شما بیان کنیم. اینستاگرام همانطور که می دانید که بیش از ۴۵ میلیون کاربر ایرانی را در خود جای داده است. با پیشرفت اینترنت در کشور این اعداد بیشتر نیز خواهد شد.

با این حجم از کاربر پس می توان فروش های چند صد میلیونی را در اینستاگرام شاهد باشیم. مثال ساده ای می زنم. شما اگر در یک منطقه مغازه ای داشته باشید، فقط افراد آن منطقه از شما خرید می کنند. اما اگر در فضای مجازی، فروشگاهی داشته باشید کل افرادی که از آن استفاده می کنند، می توانند مشتریان شما شوند. اما شما وقتی می توانید خود را به آنها معرفی کنید که راه های جذب مشتری از طریق اینستاگرام را برای افزایش فروش یاد گرفته باشید. مقدمه را خیلی طولانی نمی کنیم، تا به اصل مطلب بپردازیم.

خرید فالوور مسیر اولیه برای افزایش فروش در اینستاگرام

همانطور که می دانید، لازمه ی اعتماد به هر فروشگاه اینترنتی ای، مخاطبین زیاد آن پیج است. شما از پیجی خرید می کنید که ۱۰۰ عدد فالوور دارد یا ۲۰۰کا فالوور دارد؟ مسلما از پیجی خرید خود را انجام می دهید که فالوور های بیشتری دارد. به همین دلیل باید خرید فالوور اینستاگرام در اول راه انجام دهید. این کار در ابتدا باعث می شود تا هرکسی که از پیج شما دیدن می کند، با خیال راحت خرید خود را انجام دهد. اما به این توجه کنید که حداقل ۱۰ پست را قرار داده باشید. زیرا تا وقتی یک پست دارید، مشتری چه تصمیمی برای خرید بگیرید؟ پس حتما به نکته ی مهم توجه کنید.

مسیر اولیه برای افزایش فروش در اینستاگرام
مسیر اولیه برای افزایش فروش در اینستاگرام

پست های با کیفیت اصلی ترین راه برای جذب مشتری از اینستاگرام

اینستاگرام یک رسانه ی بصری است. به همین دلیل باید از تصاویر و ویدئو هایی استفاده کنیم که مخاطب رغبت دیدن آن را بکند. خود من اگر یک پیج تصاویر بی کیفیت و با گرافیک پایین قرار داده باشد، به هیچ عنوان وارد آن پیج نخواهم شد. اگر دوربین گوشی شما برای عکس یا ویدئو گرفتن خوب نیست، از دوستان و آشنایان خود که گوشی بهتری دارند، درخواست کنید که عکس ها را آنها بگیرند. فقط کیفیت عکس مهم نیست. بک گراند تصویر نیز مهم است. بسیاری از افراد در کنار چایی، فرش خانه و مبل خانه از محصولات خود عکس میگیرند. واقعا خیلی کار مسخره ای است. با این کار ها نمی شود افزایش فروش محصول و خدمات را در اینستاگرام تجربه کرد. پس حرفه ای رفتار کنید.

روش ساخت محتوا برای جذب مشتری از اینستاگرام
روش ساخت محتوا برای جذب مشتری از اینستاگرام

روش جایگزین فالو و آنفالو

من واقعا نمی دانم این روش را کی ابداع کرد. واقعا خیلی کار به درد نخوری است. به هیچ عنوان این کار را انجام دهید. دلیل آن هم واضح است. الگوریتم های اینستاگرام تغییر کرده است و این موضوعات را تشخیص می دهد. یکی از دلایل اکشن بلاک در اینستاگرام نیز همین مورد است. خوب پس چه کسانی را فالو کنیم؟ فرض می کنیم شما یک پیج لوازم آرایشی دارید. نباید بروید مشتریان فروشگاه های دیگر را فالو کنید. کار اشتباهی است. خود فروشگاه ها را نیز نباید فالو کنید. کسانی را پیدا کنید که در رابطه با موضوع پیج شما تولید محتوا می کنند. به عنوان مثال صدف بیوتی در حوزه لوازم آرایشی محتوای خوبی تولید می کند. چندین نفر دیگر نیز هستند که در این حوزه فعالیت می کنند. آنها را نیز فالو کنید. حدود ۱۰۰ نفر از آنها را دنبال کنید.

پس از آنکه آنها را فالو کردید، هر پستی که قرار دادند، با آنها تعامل داشته باشید. یعنی کامنتی مرتبط با پست او در نظرات قرار دهید. کامنت تبلیغاتی به هیچ عنوان قرار ندهید. یک اینکه بلاک می شوید. دو اینکه فعالیت اسپم شناخته می شود و ریپورت می شوید. پس از آن، به سوالاتی که مثلا از صدف بیوتی پرسیده شده و او جواب نداده، پاسخ دهید. با این کار تعامل خوبی را بر قرار کرده اید و افراد جدیدی پیج شما را خواهند دید. اما به اکشن بلاک هم توجه کنید. قبل از این کار حتما مقاله اکشن بلاک در سایتمان را مطالعه کنید.

تبلیغات روشی برای تبدیل شدن به بزرگترین فروشگاه اینستاگرام

پس از آنکه خرید فالوور را انجام دادید، عکس ها را تغییر دادید، نوبت به تبلیغات می رسد. به هیچ عنوان وقتی فالوور کمی دارید، تبلیغات انجام ندهید. زیرا هیچ بازدهی کسب نخواهید کرد. همچنین نداشتن حداقل ۵۰ پست نیز، از تبلیغات بازدهی خوبی را جذب نخواهید کرد. سعی کنید حداقل ۵۰ درصد محصولات خود را در پیج قرار داده باشید، سپس تبلیغات بروید. برخی فکر می کنند با قرار دادن ۲ پست می توانند فروش خود را افزایش دهند. خیر به هیچ عنوان این موضوع مطرح نیست. پست های زیاد باعث می شود تا مخاطب با اجناس زیادی رو به رو شود. از این رو حداقل یکی از آنها را انتخاب خواهد. دوم اینکه می تواند راحت تر به شما اعتماد کند. مغازه ای که ۲ تا جنس داشته باشد قابل اعتماد است یا مغازه ای که ۲۰۰ تا جنس داشته باشد؟

تولید محتوا راهی برای افزایش درآمد فروشگاه اینستاگرامی

همیشه دوتا محصول قرار بدید سپس یک محتوا تولید کنید. یعنی چی؟ یعنی این که به عنوان مثال شما پیج لوازم آرایشی دارید. مردم هم خیلی کم فروشگاه های اینترنتی را دنبال می کنند. به همین دلیل باید بخشی از مخاطبان ما با محتوایی که تولید می کنیم، جذب پیج ما شوند. شما پس از آنکه مثلا دو عدد رژ را در پست های خود قرار دادید، یک پست محتوایی بسازید. مثلا درباره انتخاب رژ لب مناسب، برند های رژ لب و یا آموزش آرایش لب مطلب قرار دهید. چه بهتر که این محتوا ویدئویی باشد و خود شما هم تولید کرده باشید. با این کار هم به مشتریان خود مشاوره داده اید و هم اینکه از این طریق مشتریان جدیدتری نیز کسب می کنید. زیرا اکسپلور را نیز از دست نداده اید.

هشتگ راهی جذاب برای جذب مشتری

یکی دیگر از راهکار های جذب مشتری و افزایش فروش در instagram، هشتگ ها هستند. هر صنعت و شغلی در اینستاگرام دارای کلمات کلیدی است. به عنوان مثال در فروشگاه لوازم آرایشی، خود هشتگ لوازم آرایش پر بازدید است. پس آن را در پست های خود قرار دهید. به هیچ عنوان به صرف آنکه یک هشتگ ترند شده است استفاده نکنید. مثلا کرونا در حال حاضر پر بازدیدترین هشتگ است. شمایی که پیج لوازم آرایشی دارید که نباید از آن استفاده کنید. چون بازدیدی از آن هشتگ دریافت نخواهید کرد. این موضوع بازدید نگرفتن از هشتگ اگر تکرار شود، پیج شما به حالت شادوبن خواهد رفت. پس طبیعی مخاطب جذب کنید.

هنگامی که هشتگ استفاده می کنید، خرید لایک اینستاگرام نیز انجام دهید. این کار باعث می شود امیدوار باشید تا به قسمت top هشتگ ها رفته و بتوانید هم بازدید بگیرید و مشتریان خوبی را جذب پیج خود کنید. در مقاله ای تحت عنوان هشتگ در اینستاگرام به صورت کلی به این موضوع خواهیم پرداخت. اما تا اینجا بدانید که بیشتر از ۱۱ تا هشتگ استفاده نکنید. دلیل آن را هم در مقاله ای که عرض کردم به شما به صورت کامل توضیح خواهم داد.

درآمد فروشگاه اینستاگرام

خوب تا اینجا که با راه و روش های فروش بیشتر در اینستاگرام آشنا شدیم، نوبت به درآمد های آن می رسد. در اینجا به شما درآمد یک پیج جوراب فروشی را عرض خواهم کرد. شما بعد از آن این درآمد را با پیج های نظیر مزون و لوازم آرایشی مقایسه کنید. یک پیج جوراب که تولید محتوا، افزایش فالوور و لایک خود را به ما سپرده است، ماهی حدود ۲۵ میلیون تومان درآمد کسب می کند. بله فقط با فروش جوراب این درآمد را کسب می کند. او چیکار کرده است؟ دقیقا همین روش هایی را انجام داده ایم که در این مقاله به شما عرض کردیم. در این شرایط اقتصادی که کل بازار خوابیده است و همه از وضعیت اقتصادی مینالند، این پیج به راحتی فروش دارد. دلیل آن هم طیف گسترده مشتریان او است که در کل ایران قرار دارند.

درآمد فروشگاه اینستاگرام
درآمد فروشگاه اینستاگرام

نتیجه گیری

تا اینجا مواردی که باعث می شود تا فروش بیشتری را در اینستاگرام کسب کنید به شما گفتیم. شاید راه ها و روش های زیاد دیگری وجود داشته باشد که همه ی آنها تکنیک است. همه ی آن تکنیک ها هم از دل همین موارد بیرون می آید. پس اگر همین چند موردی که در این مقاله به شما معرفی کردم را در پیج خود انجام دهید، می توانید مشتریان زیادی را جذب پیج خود کنید. در نتیجه درآمد خود را از طریق اینستاگرام بیشتر کنید. در پایان از شما درخواست داریم اگر روش های دیگری را می شناسید و یا آنکه سوالی در این زمینه برای شما باقی مانده است را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

سوالات متدوال درباره فروشگاه های اینستاگرامی

در این بخش قصد داریم، سوالات متدوالی که شاید برای هرکس پیش آید را پاسخ دهم. اما این را فراموش نکنید که اگر سوالی برای شما باقی ماند و ما به آن پاسخ ندادیم، در قسمت نظرات آن را از ما بپرسید. ما با کمال میل به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

آیا مجوز برای فروش در اینستاگرام لازم است

اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی آزاد است. از این رو فروش محصول و هرکاری از آن که خلاف قوانین نباشد مشکلی ندارد. اما باید توجه کنید که ما در ایران زندگی می کنیم و فروش برخی اقلام ممنوع است. این ممنوعیت یعنی اینکه اگر شما شناسایی شوید، دادگاهی خواهید شد. به عنوان مثال طبق قانون جدیدی که تصویب شده است، فروش مانتو شیشه ای و توری ممنوع است. پس اگر همچین محصولی را به فروش می رسانید، فروش آن را قطع کنید. زیرا اگر پلیس فتا به پیج شما سر بزند و همچین موردی را مشاهده کند، اخطار جدی دریافت خواهید کرد. پس سعی کنید به قوانین کشور احترام بگذارید.

پیج های فروش کالا در اینستاگرام همیشه میلیونی درآمد دارند؟

اگر دقت کنید، پیج های جدیدی در اینستاگرام ساخته شده است که هر کدام خود را استاد می نامند. این افراد به دلیل آنکه بخواهند آموزش های خود را به مردم قالب کنند، وعده های واهی می دهند. به عنوان مثال برخی محصولات را واقعا نمی توان از اینستاگرام به فروش رساند. مثلا شما تسمه تایم خودرو به فروش می رسانید. واقعا فروش این محصول در اینستاگرام سخت است. پس درآمد میلیونی کسب نخواهید کرد. اما روش هایی برای این کار وجود دارد که می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

نحوه راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام چگونه است؟

 1. ساخت پیج با برند شخصی یا شرکتی
 2. تولید محتوا
 3. خرید فالوور برای جلب اعتماد
 4. تبلیغات انبوه
 5. فروش
نوشتهٔ پیشین
شادوبن اینستاگرام چیست؟
نوشتهٔ بعدی
راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • صبا لطفی
  1399/04/09 03:33

  سلام
  من یک پیج برای فروش لباس دارم. یعنی مزونم هست و عکسارو داخل پیج میزارم. اما الان حدود یک سالی هست که پیج رو دارم، اما فروشی ندارم. میخواستم راهنماییم کنید که چیکار کنم. کلی تبلیغات هم انجام دادم اما بی نتیجه بوده همش.

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   1399/04/09 17:05

   سلام پیج های مزون که درآمد ها و فروش های بالایی را در اینستاگرام دارند. عجیب است این موردی که عرض کردید.
   دو حالت برای این مشکل وجود دارد. یک اینکه فالوور های کمی دارید. داشتن فالوور های پایین باعث می شود کسی نتواند به پیج شما اعتماد کند. از این رو هرچقدر تبلیغات هم انجام دهید، بازدهی مناسبی دریافت نخواهید. دو اینکه پست های بی کیفیت و نامربوط در پیج خود قرار می دهید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست