الگوریتم های اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام و کاربرد های آن

در اواخر سال ۱۳۹۷ بود که الگوریتم های اینستاگرام تغییر کرد. به‌طوری که همه‌ی افراد فعال در این حوزه را تا ۴-۵ ماه سرگرم کرده‌بود. تمام ربات‌ها از کار افتاده بودند. دقیقا همان زمان بود که قیمت خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام نیز افزایش پیدا کرد. زیرا الگوریتم هوشمند اینستاگرام تمام سیستم‌های متصل به خود را از کار انداخت. اما در تابستان سال ۱۳۹۸ بود که همه‌ی شرکت‌ها و افراد فعال در این حوزه به این آپدیت آشنا شدند. مقالات متعددی در این زمینه منتشر شد و توانست تا حدودی مشکلات را رفع کند. در این مقاله قصد داریم درباره قوانین هوشمند اینستاگرام با شما سخن بگوییم. زیرا می‌دانیم شاید شما هنوز در این باره مشکلاتی را داشته باشید.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که الگوریتم استوری اینستاگرام چیست. همچنین در ادامه برای اکسپلور پیج شما نیز برنامه‌ها داریم. به‌طوری که algorithm اکسپلور را نیز بازگو خواهیم کرد. زیرا یکی از راهکار افزایش فروش در اینستاگرام به این بخش اختصاص داده شده است. پس در ادامه با بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام همراه باشید.

الگوریتم اینستاگرام یعنی چی

شرکت instagram دارای ربات‌ها و قوانین‌های مختلفی است. هنگامی که قوانین با ربات‌ها یکی شوند، الگوریتم به وجود خواهد آمد. این قوانین و ربات‌ها همواره در حال آپدیت شدن و به روزرسانی هستند. به‌طوری که مواردی که امروز به شما می‌گوییم شاید تا چند ماه آینده تغییر کنند. به همین دلیل همواره سعی کنید که اطلاعات خود را به روز نگه دارید. بازی الگوریتم instagram باعث می‌شود تا خیلی از افراد گیج شوند و ندانند که چه کار کنند. به‌همین دلیل مشکلات متعددی برای آن‌ها به وجود می‌آید. اکشن بلاک یکی از مواردی است که برای اکثر افراد اتفاق افتاده است. (چگونه از action block خارج شویم)

الگوریتم های اینستاگرام ۲۰۲۰

در بخش قبل با معنی و مفهوم الگوریتم آشنا شدیم. در ادامه به شما خواهیم گفت که این محدودیت‌ها و قوانین چه هستند و چگونه باید از انها به نفع خود استفاده نمایید. استوری، اکسپلور، فید که همان صفحه اصلی است که پست‌های فالوور های شما را نمایش می‌دهد دارای قوانین مخصوص به خود است. خیلی از افراد تصور می‌کنند که فقط خرید فالوور و یا خرید لایک اینستاگرام کفایت می‌کند. به همین دلیل نه محتوا و نه کیفیت پست‌های خود را تغییر می‌دهند. از این‌رو به دنبال دیده شدند هستند. تا شما قوانین و محدودیت‌ها و همچنین محتوای خوب را نشناسید نمی‌توانید موفق شوید. حال این قوانین و محدودیت‌ها چه هستند؟

۱- الگوریتم استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام را همه‌ی شما می‌شناسید. قسمتی است که می‌توانیم از فعالیت‌های روزمره خود عکس و فیلم بگذاریم و پس از ۲۴ ساعت نیز حذف می‌شود. زمان یک استوری برای فیلم ۱۵ ثانیه و برای عکس حدودا ۵ ثانیه است. اینستاگرام با توجه به هوش مصنوعی که دارد، استوری‌ها را به شما نمایش و استوری شما را برای دیگران نمایش می‌دهد. استوری شما در ابتدا به ۵۰ نفری که با شما ارتباط دارند نمایش داده می شود. این ارتباط می‌تواند از طریق سرچ کردن بیش از حد شما، لایک کردن و کامنت گذاشتن برای شما و یا دایرکت بازی شما باشد. سپس بعد از این ۵۰ نفر به همین ترتیب چیده و نمایش داده می‌شود. یکی از دلایلی که استوری‌های دوستانمون یا فرد مورد علاقه‌مان را زودتر مشاهده می‌کنیم همین مورد است.

حال چگونه این الگوریتم را به نفع خود کنیم؟ استوری اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای جذب فالوور هدفمد است. زیرا اکثر استوری‌ها به اکسپلور اینستاگرام نیز راه پیدا می کند. از این رو بهتر است همواره هر یک ساعت یکبار یک استوری خوب بگذاریم. سعی کنید این استوری ویدیو باشد. زیرا با این کار افراد بیشتر استوری شما را می‌بینند و در نتیجه به اکسپلور نیز راه پیدا خواهید کرد. در پایین استوری خود نیز اسم پیج خود را منشن کنید تا profile visit پیجتان نیز افزایش پیدا کنید.

۲- الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلورر

الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلوررتا اینجا با algorithm استوری آشنا شدیم. حال نوبت این می‌رسد تا با یک الگوریتم جذاب دیگر در اینستاگرام آشنا شویم. اکسپلور رفتن پست‌های شما کاملا بستگی به فالوورهای شما و تعامل آنها با پست شما دارد. این الگوریتم به ما می‌گوید که هنگامی که شما پست می‌گذارید، آن پست به ۲۰ درصد فالوور هایتان نمایش داده می‌شود. پس از آنکه آن ۲۰ درصد فالوور ها با پست شما تعامل خوبی داشتند، به بقیه فالوور ها نیز نمایش داده می‌شود. سپس در اکسپلور قرار می‌گیرد. پس حتما سعی کنید پستی را قرار دهید که برای فالوورهایتان جذاب باشد. همچنین از آن‌ها بخواهید که پست شما را لایک کرده و کامنت بگذارند. با این کار نرخ تعامل پیجتان بالا می‌رود و در اکسپلور اینستاگرام نیز دیده خواهید شد.

به این نیز دقت نمایید که تعامل فقط لایک و کامنت گذاشتن نیست. پست شما را به افراد زیادی ارسال کنند، آن را سیو کنند نیز تعامل محسوب می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد شده است تا در دقایق ابتدایی اقدام به خرید لایک اینستاگرام کنید. زیرا با این کار باعث می‌شوید تا افراد بیشتر پست شما را ببینند. پس آن افراد نیز می‌توانند با پست شما تعامل ایجاد کننند و در آخر احتمال ورود شما به اکسپلور نیز افزایش پیدا می‌کند.

۳- الگوریتم تعامل با پیج های هم موضوع

این الگوریتم به نظرم یکی از بهترین الگوریتم‌های اینستاگرامی است. زیرا یک معامله دو سر سود است. اما در ابتدا باید بدانیم چه کاری انجام دهیم. شما باید پیج‌های هم موضوع خود را پیدا کرده و آن‌ها را فالو کنید. هشتگ‌های هم موضوع خود را نیز فالو کنید. سپس پیج‌های فالو شده، پستی را قرار دادند آن‌ها را لایک کنید. سپس کامنت مرتبط با آن پست نیز برایشان بگذارید. با این کار فرض می‌کنید که فقط به نفع آن شخص کار کرده‌اید. اما سخت در اشتباه هستید. اینستاگرام طی مدتی بعد شما را در suggest های پیج‌ها رقیب نیز قرار می‌دهد. یعنی این‌که هنگامی شخصی آن پیج را فالو می‌کند، پیج شما را نیز پیشنهاد می‌دهد. در این صورت هم بیشتر دیده می‌شوید و هم آنکه فالوور های جدیدتری را کسب می‌کنید.

۴- الگوریتم سئو در اینستاگرام

سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. این موتورهای جستجو فقط برای گوگل و یاهو نیست. قسمت سرچ اینستاگرام نیز یک موتور جستجو کوچک حساب می‌شود. شما برای آن‌که پیج خود را در این مورد سئو کنید باید موارد زیر را رعایت کنید:

 1. در قسمت name، کلمه کلیدی اصلی کسب و کار خود را بنویسید. به عنوان مثال یک مزون دارید، حتما کلمه مزون به فارسی را در قسمت name قرار دهید.
 2. معادل انگلیسی کلمه‌ی کلیدی خود را در قسمت username وارد کنید. مثلا mezon.sara پیشنهاد خوبی است.
 3. در بیوگرافی حداکثر یکبار از کلمه‌ی کلیدی خود استفاده کنید.

با این کارها اینستاگرام، موضوع پیج شما را راحت‌تر درک می‌کند. در نتیجه می‌توانید راحت‌تر در اکسپلور بروید.

محدودیت های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

تا به اینجا متوجه شدیم که استوری و اکسپلور اینستاگرام چگونه چیده می‌شوند. از این رو در ادامه می‌خواهیم شما را با محدودیت های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم. اصلی‌ترین مسایل که باعث می‌شود تا پیج شما محدود شود را در مقالات مختلف در سایت قرار داده‌ایم. اما در این بخش می‌خواهیم مواردی را به شما عرض کنیم که اگر رعایت نکنید با ربات های اینستاگرام روبه رو خواهید شد. این رویارویی شما با ربات های اینستاگرام باعث از دست رفتن پیج شما نیز خواهید شد. پس حتما در ادامه با دلتا فالوور، بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام در ایران همراه باشید.

الگوریتم هوشمند اینستاگرم و خداحافظی با ربات های اینستاگرامی

یکی دیگر از سخت گیری‌های اینستاگرام، ممنوع کردن ربات‌ها در این شبکه اجتماعی است. به عنوان مثال شما دیگر نمی‌توانید از طریق ربات، اقدام به کامنت گذاشتن، لایک کردن، فالو و یا آنفالو کنید. اگر از robot استفاده کنید اینستاگرام به شما یک اخطار می‌دهد. در صورت ادامه نیز پیج شما به طور کامل بسته خواهد شد. به نظرم اگر به دنبال افزایش فالوور هستید، می توانید خرید فالوور اینستاگرام واقعی را از سایت ما انجام دهید. در غیر این صورت اگر رفتار کنید باید با پیج خود خداحافظی کنید. این الگوریتم اینستاگرام نیز در اواخر سال ۱۳۹۷ بود که به مرحله اجرا درآمد.

پایان چالش الگوریتم اینستاگرام

ممنون که تا اینجا دلتا فالوور را همراهی کردید. متوجه شدیم که همه‌ی این قوانین و محدودیت های اینستاگرام بد نیستند. اکثر آن‌ها نیز به نفع ما کار کرده‌اند. اما مهم است که ما چگونه در پیج خود رفتار می‌کنیم. به عنوان مثال مطالب کپی قرار ندهیم. ریپورت نشویم و بقیه این موارد می‌تواند تاثیر گذار باشد. اما مورد مهمی که به آن پرداختیم تولید محتوا است. شما هرچقدر محتوای خوبی را تولید کنید، همانقدر نیز موفق خواهید بود. فراموش نکنید شما باید با این محدودیت‌ها کنار بیایید و خود را با آنها تنظیم کنید. امیدوارم با خواندن این مقاله توانسته باشید حدودا با طرز کار ربات‌ها و محدودیت های instagram آشنا شده باشید. اگر سوال و مطلبی نیز در این باره دارید می توانید از قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین موضوع برای پیج اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

پست های مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • معصمومه میرفتاح
  1399/05/19 05:09

  سلام
  الگوریتم استوری اینستاگرام رو درست متوجه نشدم. یعنی ما هر یک ساعت از خودمون ویدیو بزاریم میریم اکسپلور؟ من پیجم پی وی هست چجوری رشد کنم؟

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   1399/05/22 16:27

   سلام
   اگر پیج پرایویت دارید، بیخیال رشد کردن در اینستاگرام شوید.

   پاسخ
 • امیرسام
  1399/11/24 21:16

  ببخشید این الگوریتم شدوبن که میگن چیه؟ من هرچی راجع به این موضوع سرچ کردم به چیزی دست پیدا نکردم.. ممنون میشم راهنماییم کنیم. باتشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست