1. خانه
  2. آموزش اینستاگرام
  3. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است؟
آموزش اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است؟

0
زمان پست گذاشتن اینستاگرام

وقتی که دانشگاه می رفتم یکی از دوستانم ازم سوال کرد که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است تا بیشترین لایک را بدست بیاورم. او با اینکه خرید فالوور اینستاگرام انجام داده بود، اما نمیدانست که چه موقع پست های خود را قرار دهد. به همین دلیل ساعت های مختلفی از روز های هفته پست های خود را قرار داد و گزارش لحظه ای از آن تهیه کرد. بعد از حدودا یک ماه، متوجه شد که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای دریافت لایک بیشتر چه وقت است. از آن به بعد در ساعاتی که تهیه کرده بود پست های خود را قرار داد و بعد از آن به راحتی لایک های بالای ۲۰۰ عدد دریافت می کند. او در آن زمان ۵۰۰ فالوور داشت.

روش علمی من و دوستم برای به حداکثر رساندن لایک اینستاگرام هنوز باعث می شود تا همیشه دغدغه این را داشته باشیم. اما از آنجایی که من تولید کننده محتوا در اینستاگرام هستم میل او به ایجاد حضور بهتر در اینستاگرام بیشتر شده است.

ساعات شلوغ اینستاگرامداده های جدید: نرخ تعامل در سال ۲۰۲۰

برای داشتن یک حساب کاربری خوب در اینستاگرام باید به چندین مورد توجه کنید. برای ایجاد حس اعتماد خرید فالوور و لایک اینستاگرام را سرلوحه خود قرار دهید. بعد از آن محتوای خوب تولید کنید. اما اگر محتوای تولید شده ی خود را در زمان مناسب قرار ندهید، اکثر فالوور های شما آن را نخواهند دید.

بهترین روش برای یافتن زمان ارسال مناسب تست کردن پست ها در روز ها و ساعات مختلف است. با این کار می توانید نرخ تعامل بهتر مخاطبین با خود را بسنجید. اما اگر منبع و وقت کافی برای این آزمایش ندارید، سایت sprout social که یک بستر مدیریت شبکه های اجتماعی است، یک آزمایش کلی را پوشش داده است. سال گذشته این سایت داده های مشتری های خود را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد. او می خواست مشاهده کند که بهترین زمان پست گذاشتن در رسانه های اجتماعی چه موقعی است. همچنین او ساعات و روز های پر بازدید را نیز ارائه کرد.

با نگاه کلی به داده های مشترک کاربران این شرکت در بستر اینستاگرام متوجه نقاط مشترکی شدیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این داده ها را برای شما به اشتراک بگذاریم.

ساعات شلوغ اینستاگرام چه موقع است؟

به طور متوسط بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام بین ساعات ۱۴ تا ۱۵ می باشد. با این وجود، شاید برای برخی از پیج ها با توجه به نوع پیج و مخاطبین و حتی تعداد پست های ارسالی این زمان شاید تغییر کند. بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام روز پنج شنبه است. اما نه فقط ساعت ۱۵، بلکه ساعت ۵ صبح، ۱۱ صبح و ۴ بعد از ظهر بهترین زمان است. همانطور که گفتیم ساعت ۱۴ و ۱۵ بهترین زمان برای ارسال مطالب می باشد. اما روز و هفته ای که می خواهید پست را قرار دهید، بسیار مهم است. از این رو می تواند این ساعات را نیز تغییر دهد.

اما چرا؟ به تفاوت ها کمی و کیفیت روحیه و روال زندگی خود فکر کنید. مواردی پیش پا افتاده که ممکن است متوجه نشوید بر رفتار شما چقدر تاثیر گذار است. در حساب های اینستاگرام نیز اینگونه است. به همین دلیل داده های ارائه شده توسط sprout social را درباره زمان مناسب پست گذاشتن را به شما گزارش می کنیم:

معمولا ساعت های ۱۱ صبح الی ۱۷ در روزهای سه شنبه تا جمعه بهترین و بالاترین نرخ تعامل را ایجاد می کند. افراد اکثر مواقع هنگام بیدار شدن، موبایل خود را چک می کنند.
از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر نرخ تعامل نیز بیشتر می شود. زیرا هنگام ناهار افراد معمولا تلفن همراه خود را چک می کنند.
اگر می خواهید در آخر هفته پست خود را قرار دهید، روز جمعه یا پنج شنبه حوالی ساعت های ناهار پست خود را قرار دهید. بهترین زمان موقعی است که افراد می خواهند بخوابند یا ناهار میل کنند.

اما دقت کنید خود را تنها در این بازه ی زمانی قرار ندهید. زیرا باید نوع و موضوع پیج خود را نیز در نظر بگیرید. به همین دلیل در ادامه با توجه به موضوع پیجی که دارید، روز ها و ساعات پر بازدید را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در هر روز هفته

یک شنبه :۱۰صبح تا ۲ بعد از ظهر
دوشنبه ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر ( بازدید بیشتر در ساعات ۱۱ صبح و ۲ بعد از ظهر)
سه شنبه: ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر
جهارشنبه: ۵ صبح، ۱۱صبح تا ۳ بعد از ظهر
پنج شنبه: ۵ صبح، ۱۱صبح تا ۳ بعد از ظهر
جمعه: ۵ صبح بهترین زمان، ۹ صبح تا ۱۰ صبح، ۱۱ صبح تا ۱ بعد از ظهر ( ۱۱ صبح بهترین زمان)، ۲ تا ۴ بعد از ظهر
شنبه: ۹ تا ۱۱ صبح

آیا دوست دارید همیشه نرخ تعامل بالاتری داشته باشید؟ بین ساعات ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر از سه شنبه تا جمعه در اینستاگرام پست های خود را قرار دهید. با این کار می توانید نرخ تعامل زیادی را دریافت کنید. همچنین اگر نیاز به داده های آماری دقیق تری دارید توجه شما را به تصویر زیر جلب می کنم.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرامداده های بدست آمده در مورد زمان بندی مناسب پست گذاشتن، یک نقطه شروع عالی برای افزایش فالوور طبیعی در اینستاگرام است. اما اگر پیج شما در زمینه های مختلفی فعالیت می کند، می توانید از بین موضوعات زیر آنها را پیدا کرده و طبق این زمان بندی پست های خود را قرار دهید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت های فناوری

بهترین زمان: چهارشنبه ۱۰ صبح
بیشترین نرخ تعامل: چهارشنبه تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر
بهترین روز: پنج شنبه
بدترین روز: یکشنبه

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای سازمان های آموزشی

بهترین زمان : دوشنبه ساعت ۸ صبح
بالاترین نرخ تعامل: تمام روز های هفته از ساعت ۱۱صبح تا ۴ بعد از ظهر
بهترین روز: دوشنبه
بدترین روز: یکشنبه

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت های بهداشتی

بهترین زمان: سه شنبه ساعت ۱ بعد از ظهر
بالاتری نرخ تعامل: سه شنبه تا جمعه از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر
بهترین روز: سه شنبه
بدترین روز : شنبه و یکشنبه

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای سازمان های غیر دولتی

بهترین زمان: سه شنبه ساعت ۱۵ تا ۲۱، چهارشنبه ساعت ۳ تا ۴ بعد از ظهر، پنج شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵، جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴
بالاترین نرخ تعامل: تمام روز های هفته از ساعت ۱۲ تا ۵ بعد از ظهر
بهترین روز: سه شنبه
بدترین روز: شنبه

مخاطب هر شرکت و برند متفاوت است. برای ساخت یک پیج با نرخ تعامل بالا و جذاب باید بدانید مخاطبین شما چه کسانی هستند. بهترین راه برای این کار نیز این است که بدانید آنها چه زمانی بیکار هستند و به گشت و گذار در اینستاگرام می پردازند.

ممنون که این مقاله را تا پایان خواندید. اگر هر سوال و مشکلی بود می توانید در قسمت نظرات آن را پرسیده تا به آن پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست