1. خانه
 2. آموزش اینستاگرام
 3. چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم
آموزش اینستاگرام

چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم

2 دیدگاه
اکشن بلاک اینستاگرام

چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ سوال بسیار مهمی که خیلی این روز ها از ما پرسیده می شود. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به این موضوع بپردازیم تا نیاز همه ی کسانی که به این مورد برخورد کرده اند حل شود. اما در این مقاله به چه چیز هایی قرار است بپردازیم؟ آیا فقط قرار است رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم؟ مسلما خیر. زیرا باید ابتدا بدانیم action block اینستاگرام چیست و چگونه به وجود می آید تا بتوانیم آن را رفع کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا این مشکل برای شما به هیچ عنوان پیش نیاید. خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام و رفع بلاک فالو در اینستاگرام را در این جا یاد خواهیم گرفت.

instagram (اینستاگرام) در سال ۲۰۱۰ پا به عرصه شبکه های اجتماعی گذاشت. در ابتدا برنامه ی ساده ای بود. همچین امکاناتی نظیر استوری، igtv، لایو و کلی موارد دیگر را نداشت. همچنین الگوریتم های پیچیده و سر سختی های الان را نداشت. اما رفته رفته با گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی در ایران و جهان، محدودیت ها و به طور کل خود برنامه اینستاگرام دچار تغییرات شد. این تغییرات برخی مثبت و برخی منفی بودند. همین action block اینستاگرام نیز یکی از موارد منفی است. این مورد در همه ی اکانت ها اتفاق افتاده است و هیچکس از این اتفاق مصون نمانده است. اما واقعا چرا؟ این محدودیت ها به چه دلیل است؟ در ادامه با همراه باشید.

رفع اکشن بلاک اینستاگرام

رفع اکشن بلاک اینستاگرام چگونه است؟

دلیل اکشن بلاک اینستاگرام چیست؟

با گسترش کاربران حاضر در این شبکه اجتماعی پر مخاطب، افراد سودجو نیز زیاد شدند. دیگر اینستاگرام مانند سابق کاربران کمی ندارد. تا به امروز که این مقاله نوشته شده است بالای ۱ میلیارد کاربر فعال در این شبکه ی اجتماعی حضور دارد. این حضور بالا باید یک سری قوانین نیز داشته باشد. زیرا باعث هرج و مرج و بهم ریختن این فضا می شود. در نتیجه اینستاگرام کاربران خود را از دست می دهد. البته که این محدودیت ها دارای کلی مشکل است. به همین خاطر حدود ۲۰ درصد نیز کاهش کاربر را در ماه های اخیر تجربه کرده است. اما به هر حال این محدودیت به وجود آمده است و چاره ای نیست تا قوانین مربوط به آن را بدانیم تا این اتفاق برای ما نیافتد.

هک شدن پیج های اینستاگرام، کامنت های اسپم، کاربران فیک، فحاشی ها، مسائل جنسی، کودک آزاری، خرید و فروش اسلحه و کلی موارد دیگر جزو قوانین و محدودیت های اینستاگرام است. شما اگر به این قوانین احترام بگذارید، اینستاگرام هم با شما دوست است. اما خدایی نکرده از هر کدام از این قوانین سرپیچی کنید، پیج شما دست ربات اینستاگرام میافتد و کاری دیگر نمی شود کرد. اما این ها دلایل اکشن بلاک اینستاگرام نیستند. این ها محدودیت های اینستاگرام هستند. اما خواستم به این نتیجه برسیم که action blcok اینستاگرام فقط به خاطر کاهش هرج و مرج ها پیش آمد. اما چه کار کنیم تا پیج اینستاگرام ما محدود نشود؟

دلایل اکشن بلاک اینستاگرام

دلایل اکشن بلاک اینستاگرام و قوانین آن

کامنت اسپم و بیش از حد اولین دلیل برای اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

اینستاگرام و به طور کلی تمام سایت ها و آپ های حاضر در اینترنت با اسپم مخالف هستند و به شدت برخورد می کنند. اما کامنت اسپم چیست؟ یعنی شما یک متن تبلیغاتی و بی ربط به موضوع و نامربوط را در کلی از پست های دیگران بگذارید. به عنوان مثال شما پیج خرید لباس دارید. می روید با ربات یا به صورت دستی زیر کلی از پیج ها کامنت می گذارید که برای خرید لباس به پیج من سر بزنید. کافی است تا ۵ الی ۱۵ بار این کامنت های تکراری را بگذارید تا توسط اینستاگرام action block شوید. همچنین مهم نیست که این متن را در بازه زمانی مختلف بگذارید. هوش مصنوعی اینستاگرام متوجه این موضوع می شود. به راحتی آب خوردن! تنها دلیلی که ربات های اینستاگرام از کار افتادند همین موضوع بود.

مورد دیگری که باعث می شود تا اکشن block اینستاگرام را تجربه کنید بیش از حد کامنت گذاشتن است. شما در هر یک ساعت حق دارید ۶۰ کامنت بگذارید. یعنی در هر یک دقیقه ۶۰ کامنت بگذارید. حال اگر کمتر از ۶۰ عدد هم کامنت بگذارید نباید از این بازه زمانی کمتر شود. همواره بین ۱۵ ثانیه الی ۳۰ ثانیه صبر کنید تا کامنت بعدی را بگذارید. متاسفانه اینستاگرام این محدودیت را گذاشته است تا مشکلی برای سرور های آن پیش نیاید و مربوط به کامنت اسپم نیز نمی باشد. از این رو حتما روی این موضوع که بسیار مهم است توجه ی ویژه ای کنید. شرکت کردن در مسابقه های اینستاگرامی برای تگ کردن افراد نیز یکی دیگر از دلایل action بلاک شدن در اینستاگرام است.

کامنت اسپم

کامنت اسپم دلیل محدودیت در اینستاگرام

فالو و آنفالو کردن افراد برای جذب مخاطب بیشتر

یکی از غیر حرفه ای ترین مسئله ای که وجود دارد این است. به عنوان مثال کار ما خرید ماشین است. می رویم و پر مخاطب ترین پیج ماشینی را پیدا می کنیم. سپس دونه دونه کسانی که آن پیج را لایک یا فالو کرده اند را فالو می کنیم. واقعا این چه حرکتی است؟ شما در هر ساعت حق دارید ۲۰ نفر را فالو کنید. بیشتر هم میتونید اما ربات های اینستاگرام روی پیج شما فعال می شوند و احتمال اکشن بلاک شدن بالا می رود. در هر روز نیز باید ۱۰۰ الی ۲۰۰ نفر را فالو کنید. اگر بیشتر از این تعداد شود شاید اکشن بلاک اینستاگرام برای شما اتفاق نیافتد اما ربات های اینستاگرام روی شما حساس می شوند. برای آنفالو کردن هم این اعداد صادق است. از این رو سعی کنید هیچگاه از این اعداد فراتر نروید. زیرا ضربه بدی به پیج خود می زنید.

دایرکت زیاد دلیلی مهم برای اکشن بلاک اینستاگرام

مورد دیگری که باعث بلاک شدنن پیج شما توسط اینستاگرام می شود، این مورد است. اینستاگرام با مزاحمت بسیار مشکل دارد. شما واقعا چه دلیل دارد در هر ثانیه به ۵۰ نفر دایرکت بدید؟ این مشکل هم اکثرا در آقایون اتفاق می افتد. خودمون هم میدونیم چرا! اما جدای از این شما در هر ۲۴ ساعت می توانید بین ۵۰ تا ۱۰۰ عدد دایرکت دهید و یا به آنها پاسخ دهید. زیرا دایرکت اسپم نیز وجود دارد. به عنوان مثال هر شخصی شما را فالو می کند، سریع به او یک متن تبلیغاتی از خودمان دهیم. واقعا خیلی حرکت زشت و غیر حرفه ای هست. زیرا باعث می شود ما به مشتری یا مخاطب القا کنیم که به او نیاز داریم. چون این متن تبلیغاتی همواره تکرار می شود،

پس از چندین بار که این کار را انجام دادید، ربات های اینستاگرام روی پیج شما حساس می شوند. چند بار چک می کنند و متن ها را با یکدیگر مقایسه می کنند. میبینند که بله شما دایرکت اسپم ارسال کرده اید و سریعا شما را محدود می کند. سعی کنید هیچگاه سریع و در کسری از ثانیه به دایرکت ها پاسخ ندهید. بین هر دایرکت زمانی را نگه دارید. به عنوان مثال هر ۲ دقیقه الی ۱۰ دقیقه به آنها پاسخ دهید. با این کار باعث خراب شدن پیج خود نمی شوید. سعی هم کنید تا کسی شما را فالو کرد سریع به او دایرکت ندهید. واقعا حرکت غیر حرفه ای هست.

لایک بیش از حد دلیل دیگری برای بلاک شدن توسط اینستاگرام

ما تا این جای کار متوجه شدیم که اینستاگرام قوانین سفت و سختی را گذاشته است. به شدت نیز با اسپم مخالف است. همچنین برای تعداد هر کار نیز عدد مخصوصی را قرار داده است. به عنوان مثال شما حق ندارید در هر ساعت بیش از ۳۵۰ عدد پست را لایک کنید. اگر بیشتر از این تعداد این عمل را انجام دهید به action بلاک اینستاگرام باید سلام کنید. همچنین در هر ۲۴ ساعت هم نباید بیش از ۷۰۰ لایک کنید. اینستاگرام کاری ندارد شما ۲۰۰ تا فالوور دارید یا آنکه ۷۵۰۰ تا فالوور دارید. به هیچ عنوان حق آنکه از این تعداد فراتر روید را به شما نمی دهد. پس لطفا و خواهشا از این قوانین پیروی کنید.

استفاده از ربات اینستاگرام دلیل عمده action block

خاطرم می آید در سال های ۹۶ تا ۹۷ و اوایل ۹۸ بود که استفاده از ربات اینستاگرام همه گیر شده بود. اما ربات اینستاگرام چیست؟ برخی سایت ها یا اپلیکیشن ها هستند که به قول خودشون برای شما فالوور واقعی جذب می کنند. بله فالوور واقعی جذب می شه اما به چه قیمت؟ به قیمت از دست رفتن پیج؟ با یک حساب کتاب ساده متوجه می شویم که اگر محتوای خوبی استفاده کنیم، تعدادی هم فالوور واقعی بدون پسوورد خریداری کنید، دیگر نیازی به این کار ها نیست. حال کاری به خوبی ها و بدی های ربات های اینستاگرام ندارم. در مقاله ای جداگانه به آن حتما می پردازیم.

این مقدمه چینی ها را کردیم تا به این برسیم که ربات اینستاگرام اصلا استفاده نکنید. زیرا هوش مصنوعی اینستاگرام تا حدودی فعالیت کاربر با ربات را تشخیص می دهد. شاید در این زمینه باگ هایی وجود داشته باشد، اما تا ۹۰ درصد برای instagram قابل تشخیص است. از این رو وقتی ما بیایم حتی زرنگ بازی در ربات ها هم در بیاوریم و سرعت کمتری را استفاده کنیم، باز هم اینستاگرام متوجه این موضوع می شود. به همین دلیل ما را اکشن بلاک می کند. پس ربات اینستاگرام را کلا تعطیل کنیم.

استفاده از فیلتر شکن و vpn برای ورود به اینستاگرام

پس از فیلتر شدن تلگرام، استفاده از فیلتر شکن در کشور ما رونق گرفت. به طوری که فروشندگان فیلتر شکن میلیارد شدند. همچنین ۹۰ درصد افرادی که اینستاگرام دارند، از فیلتر شکن نیز استفاده می کنند. به علت آنکه فیلتر شکن را هی قطع و وصل نکنیم هم به اینستاگرام و هم به تلگرام همزمان سر می زنیم. این چه دلیلی بر اکشن بلاک شدن در اینستاگرام دارد؟ شما وقتی یکبار با ای پی و لوکیشن ایران وارد شوید، یکبار با لوکیشن آمریکا و یکبار با لوکیشن ترکیه اینستاگرام حدس نمی زند که شما طی الارض کرده اید. فکر می کند شما هک شده اید. در کسری از ثانیه به هیچ عنوان ممکن نیست شما از ایران به آمریکا برسید. از این رو پس از چند بار اتفاق افتادن شما را محدود می کند تا مشکلی برای شما پیش نیاید. اصلا برای ورود به اینستاگرام از فیلتر شکن استفاده نکنید.

رفع مشکل اکشن بلاک اینستاگرام

موضوع این مقاله این بود که چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم. خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام چندان راه ساده ای نیست. اکثرا هم روش های گوناگونی را می گویند. چندین سال پیش باب شده بود که هرکس action block می شد را با کامنت گذاری زیر پست او خارج می کردیم. روشی کاملا غیر اصولی و ناکارآمد که هیچگاه این مشکل را رفع نمی کرد. اما تیم دلتا فالوور روشی را با سرچ کردن چندین مقاله به دست آورد که هنگام تست روی حدود ۴۰۰ اکانت متوجه شدیم که روی ۳۷۰ تای آنها جواب داد. از این رو برای آنکه از این روش استفاده کنید، حتما موارد زیر را به دقت انجام دهید.

وی پی ان خود را خاموش کنید.
کل برنامه های فالوور بگیر، لایک بگیر و از این دست برنامه ها را از گوشی خود پاک کنید و استفاده نکنید.
برنامه اینستاگرام را به طور کامل از گوشی خود پاک کنید و گوشی خود را سپس خاموش و روشن کنید.
وارد مرورگر خود شوید.
از طریق آدرس www.instagram.com وارد پیج خود شوید.
سپس به قسمت تنظیمات اکانت خود بروید.
رمز عبور خود را تغییر دهید.
آدرس سایتی اگر در بیو داریم آن را حذف کنیم.
عکس پروفایل خود را تغییر دهیم.
در بیو پیج خود نیز تغییراتی را اعمال کنید
پس از آنکه این موارد را رعایت کردید، در ۹۹ درصد مواقع از اکشن بلاک instagram خارج می شوید. اگر خارج نشدید، اینستاگرام یک محدودیت زمانی بین ۱ هفته تا ۳۰ روز برای شما در نظر گرفته است که باید بگذرد تا مشکل شما حل شود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوال و پرسشی بود ممنون می شویم در قسمت نظرات آن را از ما بپرسید تا در کوتاه ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سهیلا شبیری
  2020/05/03 06:20

  سلام و وقت بخیر
  واقعا ممنون از این مقاله جامع و پر محتواتون
  سوالی که برای من پیش میاد آیا خرید فالوور فیک یا واقعی هم تاثیر میزاره روی اکشن بلاک شدن یا خیر؟ ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید بنده رو

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   2020/05/03 07:10

   با سلام سهیلا جان
   باید بدونیم کی و چه وقت فالوور خریداری کنیم. مثلا وقتی که تازه پیج رو باز کردیم و بیایم یکباره ۱۰ کا فالوور خریداری کنیم مسلما اکشن بلاک می شویم و طبیعی است. اما نه روزی ۱۰۰ تا و هفته ای ۱۰۰۰ عدد خریداری کنیم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. استراتژِ درست داشته باشیم هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد
   با تشکر

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست