action block اینستاگرام

چگونه از action block خارج شویم

چگونه از action block خارج شویم؟ درباره اکشن بلاک و ربات های اینستاگرام چه چیزی باید بدانیم؟ چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ سوالات زیادی است در ذهن همه ی مایی که از این شبکه اجتماعی پر طرفدار استفاده می کنیم نقش بسته است. همانطور که می دانید خارج شدن از بلاک موقت کار چندان راحتی نیست. زیرا ما با الگوریتم های اینستاگرام که بسیار سخت گیر هستند باید ارتباط داشته باشیم. از این رو در این مقاله به روش هایی پرداخته ایم که باعث می شود تا دیگر این مشکل برای شما پیش نیاید. همچنین اگر در این وضعیت به سر می برید باعث، با روش هایی که به شما می گوییم می توانید از شر آن خلاص شوید.

اما در ابتدا باید بدانیم اکشن بلاک اینستاگرام چیست. ما هر کاری در instagram انجام می دهید یک اکشن یا عمل محسوب می شود. مانند لایک کردن، فالو کردن، کامنت گذاشتن، استوری گذاشتن، ارسال پست برای دیگران، سیو کردن پست و کلی موارد دیگر که انجام می دهیم. زمانی این اتفاق برای ما می افتد که از محدودیت هایی که اینستاگرام برای ما قرار داده است پیروی نکنیم. در این مقاله به تمام این محدودیت ها قرار است بپردازیم تا دیگر این اتفاق برای نیافتد. اما مهمترین عامل که باعث می شود تا مشکل لایک و کامنت در اینستاگرام برای شما پیش آید استفاده از ربات های اینستاگرامی است که به طور کل پیج را نابود می کنند. اما این فقط یکی از علل های آن است. مقدمه را طولانی نمی کنیم و سریع به سر اصل مطلب می روم.

محدودیت اینستاگرام چیست؟

به طور کلی هر شبکه اجتماعی برای خود قوانین خاص خود را دارد. شما در پیام رسان سروش که یک پیام رسان ملی هم هست، فعالیت کنید، با یک سری قوانین روبه رو هستید. برخی این قوانین برای فشار نیامدن به سرور ها و برخی دیگر برای راحتی کاربران در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال محدودیت ارسال دایرکت اگر نبود باعث فاجعه می شد. زیرا کلی پیام های تبلیغاتی و اذیت کن برای ما ارسال می شد که به هیچ کدام از آنها علاقه نداشتیم. به همین دلیل این قوانین سفت و سخت توسط ربات های instagram به وجود آمدند. در این بخش قصد داریم تمام محدودیت هایی که این شبکه اجتماعی وضع کرده است را برای شما بیان کنیم تا از شر action blocked در اینستاگرام راحت شوید.

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام چیست

محدودیت های فالو و آنفالو در اینستاگرام

مجموع کسانی که اجازه دارید در روز فالو و آنفالو کنید، ۲۰۰ نفر است. به عنوان مثال شما ۵۰ نفر فالو کنید و ۱۵۰ را آنفالو کنید این محدودیت برای شما پر می شود. اما نکته ی مهم این است که این محدودیت برای همه اکانت ها یکی نیست. به عنوان مثال شما اگر یک پیج تازه تاسیس دارید در هفته اول می توانید روزی ۵۰ نفر را follow یا unfollow کنید. سپس در هفته دوم می توانید ۱۰۰ نفر را فالو یا آنفالو کنید. این اعداد اعدادی نیستند که خود اینستاگرام اعلام کرده باشد. بسیاری از افراد تحقیقاتی را در این زمینه انجام می دهند و به یک نظر مشترکی می رسند. اگر بیشتر از این تعداد هم بتوانید انجام دهید در خطر بلاک شدن در اینستا قرار می گیرد. همچنین در هر ساعت نیز می بایست ۱۰ نفر را دنبال یا آنفالو کنید.

شاید سوال برای شما پیش آید که چه تعداد می توانند ما را در یک روز یا یک ساعت فالو کنند؟ این سوال سوال خیلی از افرادی است که می خواهند خرید فالوور اینستاگرام کنند اما می ترسند. هیچ محدودیتی برای آنکه چه تعداد در روز یا یک ساعت شما را فالو کنند وجود ندارد. همچنین کسانی که شما را آنفالو کنند نیز وجود ندارد. به همین دلیل در طول روز می توانید هر تعداد که مد نظرتان است فالوور جذب کنید. اما خرید لایک اینستاگرام را نیز فراموش نکنید که نرخ تعامل شما پایین نیاد.

محدودیت لایک برای اکشن بلاک اینستاگرام

حداکثر میزان لایک کردن در ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ پست است. در هر ساعت نیز می توانید ۲۱۰ پست را like کنید. اما باز هم می گویم برای همه اکانت ها یکسان نیست.  اما میانگینی که وجود دارد ۷۰۰ عدد لایک در طول روز است. با این کار می توانید پیج اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید. اما آیا محدودیت برای خرید لایک وجود دارد؟ مسلما خیر. هر تعداد نفر که بخواهند می توانند پست شما را بپسندند. از این رو در این مورد هیچ محدودیتی از طرف سرور های instagram وجود ندارد.

محدوده مناسب کامنت برای action blocked نشدن

شما در روز می توانید برای ۱۸۰ تا ۲۰۰ پست کامنت بگذارید. منظور از روز هر ۲۴ ساعت است. همچنین محدودیت ساعتی نیز ۵۵ نظر در هر ساعت است. این را به یاد داشته باشید این تعداد برای کامنت متفاوت و غیر اسپم است. شما اگر نظرات تکراری و پشت سر هم بگذارید، اینستاگرام متوجه می شود و پیج شما را محدود می کند. سعی هم کنید از ایموجی بدون متن در نظرات خود استفاده نکنید.

چرا در اینستاگرام اکشن بلاک می شویم

شما اگر از این محدودیت ها رد شوید احتمال بلاک شدن شما بالا می رود. قوانین فالو، لایک و کامنت اینستا را حتما رعایت کنیم. اما مورد بعدی که وجود دارد استفاده از ربات اینستاگرام است. در قوانین جدید اینستاگرام استفاده از ربات اینستاگرام ممنوع شده است. پس اگر استفاده کنید به زودی بلاک می شود. اما منظور فقط ربات های فالو و آنفالو نیست. به عنوان مثال برنامه هایی تحت عنوان آنفالو یاب و این دست موارد که باید با رمز عبور خود وارد شوید، باعث این محدودیت می شود. از این رو کلا قید برنامه های جانبی که برای اینستاگرام ساخته شده است را بزنید. اگر نیاز به فالوور دارید، دلتا فالوور به راحتی آنها را بالا می برد. پس نیازی نیست پسوورد خودتون رو جایی وارد کنید.

 اکشن بلاک در اینستاگرام

دلایل اکشن بلاک در اینستاگرام

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم

تا اینجای کار متوجه شدیم که اگر از قوانین و محدودیت هایی که اینستاگرام برای ما وضع کرده است، رد شویم، مشکل action block برای ما پیش خواهد آمد در ادامه به شما روشی را خواهیم گفت که به راحتی خارج شدن از بلاک در اینستاگرام را تجربه کنید. تا یادم نرفته بگم که استفاده از vpn را به طور کل تعطیل کنید. به هیچ عنوان برای این موارد یا استفاده از اکانت خودتون از فیلتر شکن استفاده نکنید. روش حل این مشکل به صورت زیر است.

 • از کل برنامه های فالوور بگیر، لایک بگیر، آنفالو یاب خارج شوید.
 • اپلیکشن اینستاگرام را به طور کامل از گوشی خود پاک کرده و گوشی را چند دقیقه خاموش نگه دارید.
 • بعد از روشن کردن گوشی خود، به مرورگر خود رفته و به آدرس www.instagram.com رجوع کنید.
 • سپس رمز عبور و ایدی خود را وارد کنید تا به پیج خود ورود کنید.
 • به قسمت تنظیمات پیج رفته و رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • اگر در بیو خود لینک یا آدرس سایتی دارید آن را پاک کنید.
 • عکس پروفابل خود را تغییر کنید و در بیو خود نیز یک سری تغییرات انجام دهید.

در ۹۹ درصد مواقع مشکل بلاک شما رفع می گردد. اگر خیلی بد شانس باشید، شما با محدودیت های یک روزه تا یک ماهه رو به رو شده اید که باید صبر کنید تا این محدودیت به اتمام برسد. سپس مشکل شما رفع خواهد شد.

نتیجه گیری

سعی کنید ربات گونه در اینستاگرام فعالیت نکنید. زیرا instagram به شدت با آن مخالف است. همچنین قوانین اینستاگرام را به خوبی بشناسیم و از آنها عبور نکنیم. به عنوان مثال فروش اسلحه در اینستاگرام ممنوع است. پس عکس اسلحه بزارید و زیر آن درباره فروش بنویسید در بهترین حالت بلاک می شوید. در بدترین حالت نیز پیجتان بسته می شود. تمام فعالیت هایی که در این شبکه اجتماعی انجام می دهید توسط ربات و هوش مصنوعی آن قابل درک است. پس طبیعی بودن را شرط اصلی حضور خود  قرار دهید.

اگر سوال و پرسشی هم در این رابطه داشتید می توانید از قسمت نظرات که در زیر همین مقاله قرار گرفته از ما بپرسید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است؟
نوشتهٔ بعدی
تیک آبی اینستاگرام چگونه بگیریم

پست های مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سهیلا شبیری
  2020/05/03 06:20

  سلام و وقت بخیر
  واقعا ممنون از این مقاله جامع و پر محتواتون
  سوالی که برای من پیش میاد آیا خرید فالوور فیک یا واقعی هم تاثیر میزاره روی اکشن بلاک شدن یا خیر؟ ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید بنده رو

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   2020/05/03 07:10

   با سلام سهیلا جان
   باید بدونیم کی و چه وقت فالوور خریداری کنیم. مثلا وقتی که تازه پیج رو باز کردیم و بیایم یکباره ۱۰ کا فالوور خریداری کنیم مسلما اکشن بلاک می شویم و طبیعی است. اما نه روزی ۱۰۰ تا و هفته ای ۱۰۰۰ عدد خریداری کنیم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. استراتژِ درست داشته باشیم هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد
   با تشکر

   پاسخ
 • مهدیه
  2020/06/16 03:54

  اکشن بلاک آیا باعث بسته شدن پیج ما هم میشه؟
  چون من بار سومم هست که این مشکل برام پیش میاد و خیلی نگرانم که پیجم رو از دست ندم
  چون به علت کارم محبور از ربات اینستاگرام استفاده کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   2020/06/16 13:49

   سلام
   اکشن بلاک در اینستاگرام به معنای محدودیت هایی است که سرور های instagram برای شما به وجود می آورند و به نوعی اخطار است. در صورت ادامه دارد بودن باعث بسته شدن پیج شما نیز خواهد شد.
   ربات اینستاگرام به هیچ عنوان استفاده کنید. مشکلاتی که ربات های اینستاگرامی برای شما به وجود می آورند قابل جبران نیست. تولید محتوا و همزمان خرید لایک اینستاگرام می تواند شما را پیش بیاندازد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست