شادوبن اینستاگرام

شادوبن اینستاگرام چیست؟

یک از علت های دیده نشدن پست ها، شادوبن اینستاگرام است. مشکلاتی اعم از دلیل کم شدن ویو، بلاک شدن هشتگ ها و مواردی از این دست مشکلاتی است که برای شما پیش می آید. shadowban اینستاگرام که یکی از الگوریتم های سختگیرانه اینستاگرام است، تا حدودی شبیه اکشن بلاک اینستاگرام است. اما کمی پیچیده تر و سختگیرانه تر می باشد. زیرا شما در اکشن بلاک متوجه مشکل می شوید زیرا به شما اخطاری می دهد. اما در شدوبن شدن در اینستاگرام، اخطاری برای شما به وجود نمی آید. اما پست های شما کمتر دیده می شود و مشکلاتی که در بالاتر به شما عرض کردیم پیش خواهد آمد. اما رفع این مشکل چگونه است؟ در این مقاله به طور کامل ضمن تعریف آن، به نکاتی می پردازیم باعث جلوگیری و حل شدن این موضوع می شود.

شادوبن اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام برای دیده شدن شما روش های مختلفی را در نظر گرفته است. همانند هشتگ، فالوور ها، استوری و موارد دیگر که خودتان می دانید. در صورت سو استفاده کردن از برخی موارد شما را از بازدید گرفتن از این موارد محروم می کند. همچنین اگر خلاف قوانین آن نیز عمل کنید، این مشکلات را برای شما به وجود می آورد. رفع آن هم برای برخی از پیج ها یک روزه و برای برخی تا ۳ ماه طول خواهد کشید. پس چه بهتر که این موارد پیشگیرانه را رعایت کنیم تا درگیر این موضوع نشویم.

علت دیده نشدن پست ها در اینستاگرام فقط شادوبن نیست

برخی تصور می کنند که فقط محدودیت shadowban است که باعث دیده نشدن پست های آنها می شود. به عنوان مثال مطالب و محتوای بی ارزش تولید می کنید، چون دیده نمی شود به این محدودیت ربط می دهید. باید در اینجا مثال هر گردی گردو نیست را بزنیم. کاری ندارم قبلا بازدیدتون چقدر بوده، شاید محتواتون خوب بوده، بهتر و با حوصله تر عمل می کردید، اما حالا خوب نیستید. به همین دلیل بازدید های شما نیز کم می شود. این را توجه کنید که فالوور ها باید با شما تعامل داشته باشند. در ابتدا که پست را قرار می دهید، در نیم ساعت اول به ۲۰ درصد فالوور های شما پست ها نمایش داده می شود. اگر لایک کنند و یک واکنشی نشان دهند به بقیه فالوور ها نیز نمایش داده می شود. در غیر این صورت هیچگاه آن پست دیده نمی شود. پس توجه بخرید.

خوب از کجا بفهمیم که شادوبن شده ایم یا نه؟ می توانید به سایت تشخیص شادوبن مراجعه کنید. یکی از این سایت ها، heistsocial هست. شما با مراجعه به این سایت و دادن ایدی خود، تست پیچ شما آغاز می شود. تک تک پست های شما را تست می کند و در آخر به شما نتایجی را نشان می دهد که اگر این مشکل برای شما پیش آمده باشد و دلیل دیده نشدن پست های شما shadowban باشد، به شما اطلاع می دهد. حال اگر جواب مثبت بود و برای ما محدودیت ویو پست ها پیش آمده بود چیکار کنیم؟ آیا با خرید فالوور فوری اینستاگرام می توانیم این مشکل را رفع کنیم؟ مسلما خرید فالوور و لایک اینستاگرام دردی را از شما دوا نمی کند. زیرا هیچ ربطی این دو به یکدیگر ندارند. روش های دیگری وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

رفع شادوبن اینستاگرام

خوب تا اینجا متوجه شدیم که از چه سایتی می توانیم این مشکل را متوجه شویم. اما در اینجا به شما می خواهیم توضیح دهیم که چگونه می توانید با حل مشکل شادوبن در اینستاگرام بازدید پست های خود را برگردانید. این روش هایی که به شما می گویم کاملا تست شده برای خروج و خلاص شدن از شر این محدودیت دیده نشدن پست ها در هشتگ می باشد. کارهایی که به شما می گویم را مو به مو انجام دهید تا به راحتی بتوانید این مشکل را برای خود حل کنید و از شر آن راحت شوید.

رفع شادوبن اینستاگرام
رفع شادوبن اینستاگرام

هشتگ ها مهمترین عامل شدوبن شدن در اینستاگرام

مهمترین دلیل که باعث می شود تا پست های شما در هشتگ ها دیده نشود، shadow شدن است. دلیل آن چیست؟ برخی از هشتگ ها ممنوعه هستند. یعنی به علت ریپورت بالایی که شده اند، اینستاگرام هیچ پستی را در آنها نمایش نمی دهند. شاید جالب باشد که #benz ممنوعه است. اگر زیر پست خود همچین hashtag ای قرار دهید، امکان به وجود آمد این مشکل برای شما زیاد است. به همین دلیل باید تمامی پست های خود را زیر و رو کنید. دونه دونه تمام هشتگ ها را ببینید و آنهایی که ریپورت شده اند را پیدا کرده و پاک کنید.

هشتگ ها مهمترین عامل شدوبن شدن در اینستاگرام
هشتگ ها مهمترین عامل شدوبن شدن در اینستاگرام

جدای از ممنوعه بودن آنها، هشتگ های زیاد و تکراری نیز باعث این مشکل می شود. شما در زیر پست هایتان بیشتر از ۱۲ هشتگ قرار ندهید. همچنین برای هر پست نیز هشتگهای مختلف قرار دهید. دلیل این کار هم واضح است. اینستاگرام شما را اسپم تشخیص می دهد و نمی گذارد افراد زیادی شما را مشاهده کنند. به همین دلیل بازدید پست های شما کاهش پیدا می کند. از این رو تمام این موارد را در پست های خود رعایت کنید و آنها را اصلاح نمایید.

خواهشا از ربات اینستاگرام استفاده نکنید!

مشکل بسیاری از شما استفاده از ربات های اینستاگرامی است. زمان این کار گذاشته است. شما باید خرید فالوور بدون پسوورد را حتما انجام دهید. زیرا اگر وارد برنامه ای به جز اینستاگرام اصلی شوید، سرور های اینستاگرامی متوجه آن خواهند شد. استفاده از بات های اینستاگرامی نیز ممنوع شده است. به همین دلیل هم اکشن بلاک می شوید و هم مشکل شادوبن شدن در اینستا برایتان پیش خواهد آمد. حتما از این برنامه ها خارج شوید و رمز عبور خود را نیز تغییر دهید.

ربات اینستاگرام و shadowban شدن
ربات اینستاگرام و shadowban شدن

وارد نشدن در اکانت برای خروج از شادوبن اینستاگرام

پس از انجام دو روش بالا، ۲ الی ۳ روز وارد پیج خود نشوید. بهترین کار این است که اپلیکیشن اینستاگرام را از موبایل خود پاک کنید تا زودتر مشکلات برای شما رفع شود. پس از ۲ الی ۳ روز که وارد پیج خود شدید، به احتمال ۹۹ درصد اگر خوش شانس باشید بازدید ها کم کم بر میگردد و مشکلات این چنین برای شما رفع می گردد.

دلیل شادوبن شدن اینستاگرام

برای اینکه دیگر این محدودیت برای ما پیش نیاید باید به نکاتی به شما عرض می کنم حتما توجه کرده و آنها را انجام دهید. ربات اینستاگرام را به طور کامل تعطیل کنید. به هیچ عنوان دیگر وارد برنامه های جانبی که برای instagram ساخته شده است نشوید. مورد بعدی هشتگ گذاری است. در مقاله ی بعدی که می نویسیم، چگونگی استفاده از هشتگ را به شما توضیح خواهیم داد. مورد سوم و آخری که باعث این محدودیت در سایه رفتن می شود، ریپورت شدن پیج است. خدا ریپورت رو نصیب گرگ بیابان هم نکند. تا یک ماه اکثرا این مشکل برای شما به وجود خواهد آمد اگر ریپورت شوید. پس سعی کنید حتما قوانین اینستاگرام را رعایت کنید تا کسی نتواند شما را ریپورت کند. فروش سگ و اسلحه، فحاشی، پیج فیک و عدم رعایت کپی رایت باعث این مشکل خواهد شد. حتما با قوانین این شبکه ی اجتماعی آشنا باشید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

ممنون که تا اینجا همراه ما بودید. تا الان پیج شما شدوبن شده بود؟ چند روز طول کشید تا مشکل شما رفع شود؟ در قسمت کامنت ها برای نوشته تا اگر مشکلی نیز در این زمینه دارید شما را راهنمایی کنیم.

سوالات متداول

مدت زمان شادوبن چقدر است؟

مدت زمانی که SHADOWBAN برای شما اتفاق میافتد متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین بین ۱ روز الی ۳ ماه طول خواهد کشید.

علت دیده نشدن کامنت ها در اینستاگرام هم شادوبن است؟

خیر این مشکل هیچ ارتباطی با شدوبن شدن ندارد. زیرا اینستاگرام کامنت های اسپم و توهین آمیز را در حد امکان نمایش نمی دهد. همچنین ممکن صاحب پیج شما را هاید کرده باشد. همچنین از کلماتی در داخل کامنت استفاده شده که ادمین پیج از قسمت تنظیمات کامنت، آنها را ممنوع کرده است.

سایت triberr چیست؟

این سایت در سال های اخیر به تست و بررسی شادوبن میپرداخت. اما در آپدیت جدید خود این قابلیت را حذف کرده است.

نوشتهٔ پیشین
تیک آبی اینستاگرام چگونه بگیریم؟
نوشتهٔ بعدی
راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

پست های مرتبط

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سحر محمد نژاد
  1399/04/02 04:00

  سلام من چند روزی هست که بازدید پست هام کم شده و کم ویو میخورم. امکانش هست شادوبن شده باشم؟

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   1399/04/03 00:10

   سلام وقت بخیر
   موارد زیادی است که باعث شادوبن شدن پیج اینستاگرام می شود. این موارد را نیز در این مقاله درج کردیم. اما همیشه دلیل کم شدن بازدید ها شادوبن نیست. چون شاید محتوای خوبی را قرار نداده اید که بازدیدی نیز دریافت نکرده اید. باید بررسی شود. به سایتی که در این مقاله معرفی کردیم مراجعه کنید تا تست این مورد انجام شود.

   پاسخ
 • ستایش پارسافر
  1399/04/04 02:40

  سلام خسته نباشید
  ممنون از مطلب پرکاربردتون
  مشکلمو حل کردید

  پاسخ
 • سهیل ناظمی
  1399/04/18 00:38

  سلام میشه فرق شادوبن با اکشن بلاک رو بهم بگید؟

  پاسخ
  • دلتا فالوور
   1399/04/18 19:11

   سلام شادوبن یعنی اینکه اینستاگرام کاری می کنه از برخی خدمات محروم بشید. یعنی مثلا نمیگذارد در هشتگ ها دیده شوید. اما اکشن بلاک یعنی آنکه کل پیج شما محدود می شود.

   پاسخ
 • مریم مسعودزاده اردکانی
  1399/09/24 02:22

  سلام آیا شادوبن برای پیج ضرر داره یا نه؟ اگر داره بعد از یه مدت چه اتفاقاتی برای پیج میوفته؟ من حس میکنم این اتفاق برای من افتاده

  پاسخ
  • deltafollower
   1399/09/24 15:37

   سلام وقت بخیر
   شدوبن شدن پیج باعث میشه پست های شما در هشتگ ها دیده نشود. باعث می شود تا پست های شما هنگام آپلود به فالوورهایتان در صفحه فید نمایش داده نشود. از این رو نرخ تعامل و بازدید پیج شما نیز پایین خواهد آمد.

   پاسخ
 • من پستام نه تو هشتگ میره و نه اکسپلورر، تا هفته پیش همه چی خوب بود. دادم به یه نفر برام تبلیغات کرد یهو کلی برام فالوور فیک اومد و بعدش پیجم اینجوری شد. به نظرتون چیکار کنم تا درست بشه؟

  پاسخ
  • deltafollower
   1400/03/26 22:23

   سلام وقت بخیر
   پیجتون شادوبن شده است. حذفشان کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست