چرا پستام لایک نمیخوره

چرا پستام لایک نمیخوره ?

زمانی که شروع به فعالیت در اینستاگرام می‌کنیم، انرژی زیادی داریم. زیرا اعتقاد داریم که اینستاگرام قرار است برای ما معجزه کند. چند هفته که می‌گذرد، خسته می‌شویم از فعالیتی که در آن می‌کردیم. زیرا هرچقدر تلاش می‌کنیم، می‌بینیم که آن بازخورد لازم را دریافت نمی‌کنیم. به همین دلیل پیج را رها می‌کنیم و از اینستاگرام زده می‌شویم. خود من هم اوایل شروع فعالیت در اینستاگرام به این فکر می‌کردم که چرا پستام لایک نمیخوره؟ چرا فالوورهام افزایش پیدا نمی کنه؟ چرا کسی از من خرید نمی کنه؟ اما دلسرد نشدم. زیرا من همیشه به آموزش دیدن و کسب مهارت علاقه داشتم. به همین دلیل آموزش اینستاگرام دیدم. آموزشی که توانست لایک های من را از ۱۰۰ عدد به حدوداً ۱۰ کا و فالوورهای من را از ۲۰۰ عدد به ۵۰ کا برساند. آن‌هم در مدت ۸ ماه و بدون هیچ تبلیغات اتفاق افتاد.

امروز قصد دارم در این مقاله تمام تجربیات و مواردی که در این زمینه می‌دانم را در اختیار شما قرار دهم. تجربه‌ها و ایده‌هایی که باعث شد تا من بتوانم خیلی سریع خودم را از صفر به ۱۰۰ برسانم. امروز قرار است جواب پرسش چرا پست‌ها لایک نمیشن را دهیم. پاسخی که می‌تواند بعدازآن انفجار مهیبی را در پیجتان به وجود آورد. دلایل زیر مهم‌ترین مواردی هستند که باعث می‌شود تا پست‌های شما دیده نشود.

۱٫ شدوبن شدن و لایک نکردن پست ها

در سایه رفتن یا shadowban شدن یکی از مهم‌ترین دلایل لایک نکردن پست‌ها در اینستاگرام است. این مشکل زمانی به وجود می‌آید که شما یک سری قوانین و موارد را رعایت نکنید. قوانین سخت‌گیرانه اینستاگرام که هرروز تغییر می‌کند. باگ‌هایی که پیج های زیادی را دیسیبل می‌کند. ما در مقاله شادوبن در اینستاگرام به‌طور کامل به این موضوع پرداختیم که پیشنهاد می‌کنم حتماً همین‌الان مطالعه کنید. اما همیشه لایک نخوردن پست‌ها شادوبن شدن نیست. زیرا دلایلی دیگر نیز خواهد شد.

۲٫ استاندارد نبودن پیج

دومین مورد که خیلی از افراد آن را رعایت نمی‌کنند، استاندارد نبودن پیج است. اگر پیج شما استاندارد نباشد، چند صد میلیون هم تبلیغات انجام دهید، بی‌فایده است. زیرا در آخر شما هستید که ضرر خواهید کرد. به‌عنوان‌مثال ساختمان‌سازی را در نظر بگیرید که کج است. این کج بودن ساختمان نیز کاملاً مشهود است. مشتریان نیز ساختمان را می‌بینند، متوجه این مشکل می‌شوند. آیا این ساختمان را کسی می‌خرد؟ مسلماً خیر. آن معمار یا ساختمان‌ساز هرچقدر هم تبلیغات در دیوار، INSTAGRAM و مجلات انجام دهد باز هیچ شخصی حاضر نخواهد شد که یک واحد خریداری کند. چون ساختمان مشکل اساسی دارد.

استاندارد نبودن پیج اینستاگرام نیز دقیقاً به همین صورت است. چون مشتری یا فالوور هنگامی‌که وارد پیج می‌شود ترغیب نخواهد شد که دکمه‌ی فالو را بزند و شما را دنبال کند. ترجیح می‌دهد به پیج های رقبای شما برود و آنها که بهتر از شما هستند را فالو کند.

چگونه پیج اینستاگرام را استاندارد کنیم؟

ما باید ۴ مورد زیرا در پیجمان حتماً رعایت کنیم. مواردی همچون:

 1. بیو مناسب
 2. تم پستی مناسب
 3. یوزر نیم
 4. قسمت name

اما منظور از استاندارد سازی این موارد چیست؟

الف) بیو مناسب

به یو شما باید پاسخ به این ۴ سؤال باشد. من کی هستم؟ اینجا چیکار می‌کنم؟ چرا باید منو فالو کنی؟ ارتباط با من چگونه است؟ اگر جزو این ۳ بخش نباشد، بدانید که اشتباه رفتار کرده‌اید.

ب) تم پستی مناسب

هر پیج اینستاگرامی باید یک تمی داشته باشد.  به‌عنوان مثال پیج زیرا مشاهده کنید. این پیج استاندارد نیست. زیرا هر رنگ، هر موضوع و هر نوع محتوایی که دوست داشته است را استفاده کرده است. این کار اشتباه است. شما بایدتم رنگی مناسب، تم موضوعی مناسب و… داشته باشید. مثلاً یک ستون شما فیلم از محصولات باشد. یک ستون شما آموزش درباره محصولاتتان باشد. یک ستون دیگر نیز موضوعاتی همچون باشد.

پست بد کیفیت و لایک نشدن پست ها
رابطه مستقیم پست بد کیفیت و لایک نشدن پست ها

اما در مقابل پیج زیر قرار دارد. این پیج همه‌ی مواردی که عرض کردم را رعایت کرده است.

پست خوب و لایک شدن پست ها
رابطه پست خوب و لایک شدن پست ها

ج) یوزر نیم اشتباه

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد با آن روبه‌رو هستند، ایدی اشتباه است. هنگامی‌که من می‌خواهم سفارشات خرید فالوور اینستاگرام سایت را چک کنم، با ایدی هایی مواجه می‌شوم که هیچ‌کدام استاندارد نیستند. بعد دقیقاً همان افراد انتظار دارند که پیجشان خیلی سریع رشد کند و بازدیدهای میلیونی نیز دریافت کنند. ایدی پیج باید مانند یکی از مواردی که در زیر عرض می‌کنم باشد. در غیر این صورت ایدی شما غلط و اشتباه است.

 • اسم+ فامیل
 • نام برند
 • اسم+ حوزه فعالیت
 • حوزه فعالیت+اسم
 • برند+ حوزه فعالیت

مثلا:

 • deltafollower
 • reza.lifstyle
 • lifestyle.reza
 • reza.delta
 • و…..

د) قسمت name

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد، قسمت نام است. این قسمت با یوزر نیم (نام کاربری) تفاوت دارد. در این قسمت باید کلمات کلیدی پیجتان را بنویسید. اکثر افراد در این قسمت عیناً یوزرنیم خودشان را وارد می‌کنند که کاری کاملاً اشتباه است. مثلاً اگر شما در حوزه آشپزی فعالیت می‌کند و آموزش آشپزی در پیجتان قرار می‌دهد، باید در قسمت نام این‌طور بنویسید: آموزش آشپزی | غذا یا اگر در حوزه طراحی سایت و سئو فعالیت می‌کنید باید بنویسید: طراحی سایت | سئو. حال هر حوزه‌ای کلمه‌ی کلیدی متفاوتی دارد. اگر نمی‌دانستید کلمه کلیدی حوزه شما چیست در قسمت نظرات برای من بنویسید تا راهنمایی‌تان کنم.

قسمت name بیو اینستاگرام
قسمت name بیو اینستاگرام بر دیده شدن پست ها تاثیر دارد

۳٫ هشتگ گذاری نامناسب

هشتگ درست باعث می‌شود:

 1. بازدید پست را افزایش دهید.
 2. لایک پست را افزایش دهید.
 3. فالوور واقعی و هدفمند جذب کنید.
 4. برند خود را به افراد بیشتری نمایش دهید.

اما هشتگ اشتباه باعث می شود تا:

 1. شدوبن شوید.
 2. پیجتان دیسیبل شود.
 3. هیچ بازدیدی از هشتگ‌ها دریافت نکنید.
 4. پست خود را کثیف کنید.

پس پیشنهاد می‌کنم مقاله هشتگ در اینستاگرام را همین الان مطالعه کنید.

۴٫ نداشتن فالوور هدفمند

خرید فالوور اینستاگرام خوب است. کاملاً پیج شمارا مورد اعتماد می‌کند. حتی خود ما نیز برای پیج خودمان خریداری می‌کنیم. اما باید بدانیم که این فالوورها هدفمند برای پیج ما نیستند. زیرا تا فالوور هدفمندی نداشته باشیم، کسی ما را لایک نمی‌کند. درنتیجه بازخوردی نیز نداریم. اگر می‌خواهیم فالوور بخریم باید با استراتژی درست خریداری کنیم. مثلاً ۱۰ کا در ابتدا خریداری کنیم. سپس برای ۱۰ کای بعدی تبلیغات انجام دهیم. تبلیغات هدفمندی که برای ما فالوور وجود آورد. با این کار می‌توانیم هم لایک پست‌هایمان را بالا ببریم و هم اینکه فالوور هدفمندی که کاملاً به پیج ما علاقه‌مند است جذب کنیم.

۵٫ پست بی کیفیت

شما می‌خواهید سفری را به بوشهر داشته باشید. اما همیشه از راه شمال می‌روید و هیچ‌وقت به بوشهر نمی‌رسید. این کار را همیشه انجام می‌دهید و در آخر میگویید من اصلاً نمی‌توانم به بوشهر بروم. پست بی‌کیفیت نیز دقیقاً همین است. شما اگر قرار بود با همین شیوه پست گذاشتن نتیجه بگیرید تا الآن نتیجه می‌گرفتید. پس باید مسیر و شیوه پست گذاشتن خود را تغییر دهید. هیچ‌وقت روی یک شیوه‌ای که کاملاً اشتباه است اصرار نورزید. فکر کنم تا الآن خیلی‌ها کتاب چه کسی پنیر من را برداشتن را خوانده‌اند. داستان ۲ موش و ۲ انسان که با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوند. گاهی اوقات داستان ما نیز در اینستاگرام و پست گذاشتن به همین دلیل است.

۶٫ تعامل نداشتن با مخاطبین

مورد بعدی که باعث می‌شود تا ما از خود بپرسیم چرا پستام لایک نمیخوره این است که با مخاطبین خودمان دوست نیستیم. دیگر آن زمان گذشت که پاسخ به کامنت و دایرکت ندادن باکلاس محسوب می‌شد. امروزه بااین‌همه رقیب اگر با مخاطب همچین برخوردی داشته باشید، باید بعد از چند وقت با بازدیدهایتان خداحافظی کنید. زیرا عصر، عصر تعامل است. اگر کامنت گذاشتند، سؤالی پرسیدن پاسخ دهید. دایرکت دادن حتماً جواب دهید. در استوری هایتان بلاگری کنید و با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. مطمئن باشید پس از چند وقت نیز هم فالوورهایتان افزایش پیدا می‌کند و هم اینکه پست‌هایتان لایک های عجیب‌وغریبی را دریافت می‌کنند.

روش های بالا بردن تعداد لایک پست ها

 1. داستان سرایی در پست ها
 2. درخواست از مخاطبین
 3. پاسخ به کامنت ها
 4. کاور داشتن پست ها

در پایان

در ای مقاله به‌طور کامل به سؤال چرا پست‌ها لایک نمیشن پرداختیم. ضمن معرفی دلایل راهکارهایی را نیز به شما گفتیم که اگر اجرایی کنید، مطمئن باشید می‌توانید لایک هایتان را افزایش دهید. همچنین می‌توانید با خرید بسته‌های لایک از سایت ما، به‌صورت واقعی و کاملاً ایرانی لایک پست‌هایتان را با هزینه اندک افزایش دهید. در آخر ممنون خواهیم بود این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و نظر خود را درباره آن در کامنت ها بنویسید.

نوشتهٔ پیشین
منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟
نوشتهٔ بعدی
آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ

پست های مرتبط

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • من همه‌ی این کارهارو میکنم ولی بازم پستای اینستاگرامم لایک نمیخوره. ایدی پیجمم هم:**********

  پاسخ
  • deltafollower
   1400/03/06 14:38

   با سلام
   من پیجتون رو به طور کامل چک کردم. متاسفانه روند استانداردسازی را انجام نداده اید. به همین علت هم هست که کاربران علاقه ای ندارند پست های شما را لایک کنند.

   پاسخ
 • فربد گودرزی
  1400/04/04 16:35

  یکی از دلایلی که پست های من لایک نمیخوره فکر کنم به دلیل اینکه مقالات شمارو نمیخونم :)) خیلی خوبید از وقتی با سایتتون آَشنا معتاد سایتتون شدم. مرسی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست